Başkan Burak ruhsat töreninde kadın cinayetlerine dikkat çekti

Başkan Burak ruhsat töreninde kadın cinayetlerine dikkat çekti

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak ruhsat töreninde konuştu. Başkan Burak, ruhsatlarını alan genç avukatlara başarılar dilerken, son zamanlarda artan kadın cinayetlerine dikkat çekti.

18 Eylül 2019 - 12:28

Sakarya Barosu’nda staj dönemini başarıyla tamamlayan stajyer avukatlar; Sümeyra Göl, Sinem Saçan ve Erkan Elmacı, meslek yeminlerinin ardından ruhsatnamelerini aldı.

 

Ruhsatnamelerini almaya hak kazanan genç avukatlara, Baro’nun Konferans Salonu’nda ruhsat töreni düzenlendi. Törene Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Başkan Yardımcısı Av. Osman Ayar, Genel Sekreter Av. Ümit Fırtın, Sayman Av. Talha Toçoğlu, yönetim kurulu üyeleri, avukatlar ve aileler katıldı. Törende meslek yeminleri eden avukatlara ruhsatnameleri ise Başkan Abdurrahim Burak ile yanında staj yaptığı avukatlar Nazmi Erişir ve Gülşah Başduran tarafından takdim edildi.

 

Kadınların yaşam hakkı ellerinden alınıyor

Törende, kadın cinayetlerinin son zamanlarda arttığını ve durdurulamadığını belirten Başkan Abdurrahim Burak, "Kadın cinayetlerinin dur durak bilmediği, kadınların sosyal hakları ve en temel haklarından olan yaşam hakkının dahi vahşice elinden alındığı günlerden geçiyoruz. Ülkemizde kadına yönelik şiddetinin geldiği bu vahim ve ürkütücü durum, kadına karşı toplumsal cinsiyet eşitsizliğini ve ayrımcılığını acı bir şekilde göstermektedir. Kadınlara yönelik şiddetin ve yaygınlaşmasının sebepleri araştırılmalı; kültürel ve insan hakları çerçevesinde kalıcı çözüm yolları aranarak, koruyucu ve önleyici tedbirler alınmalıdır. Biz Sakarya Barosu olarak, şehrimizdeki ve ülkemizdeki kadına yönelik şiddet olaylarında sessiz ve seyirci kalmadık. Kadınlarımızın ve çocuklarımızın geleceklerini güvence altına almak için elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız” diye konuştu.

 

Törenin sonunda meslektaşlarını tebrik eden ve meslek hayatlarında başarılar dileyen Baro Başkanı Burak, Avukatlık Kanunu, Sakarya Barosu Rozeti ve Baroya ait hediye seti takdim etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eylül kültür sanat etkinlikleri sona erdi
Eylül kültür sanat etkinlikleri sona erdi
Eylül Kültür Sanat Etkinlikleri tamamlanıyor
Eylül Kültür Sanat Etkinlikleri tamamlanıyor