Ferizli MYO’dan Grafik Tasarım Sergisi

Ferizli MYO’dan Grafik Tasarım Sergisi

Ferizli MYO Grafik Tasarım bölümü öğrencilerinin eserlerinden oluşan Grafik Tasarım Sergisi açıldı. Fotoğraf, animasyon ve kolaj gibi birçok farklı teknikten yararlanan öğrenciler eserlerini Sakarya’nın kültürel zenginlikleri çerçevesinde oluşturdu.

06 Mayıs 2019 - 13:07

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Ferizli MYO’da gerçekleşen serginin açılışına Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli MYO Müdürü Aslan Çoban, Ferizli İlçe Emniyet Müdürü Murat Köksal, Halk Eğitim Müdürü Erhan Kantere ve Ferizli Devlet Hastanesi Başhekimi Samet Kaymaz katıldı.

Serginin düzenlenmesinde emeği geçen öğrencileri ve öğretim elemanlarını tebrik eden Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık sergi sonrasında yaptığı açıklamada grafik tasarımın günümüzdeki önemine dikkat çekti. Rektör Sarıbıyık Grafik Tasarım bölümünden mezun olan öğrencilerin grafik tasarımcı olmanın yanı sıra sosyal medya uzmanlığından fotoğrafçılığa kadar birçok mesleği rahatlıkla yapabilecek düzeyde bir eğitim aldıklarını söyledi.

Sergiyi düzenleyen Öğretim Görevlisi Ersin Berk de yeni kurulan bir bölüm olduklarını, önümüzdeki günlerde Ferizli İlçesi’nde bulunan kurumlarla da ortak sanat projelerine imza atmak istediklerini belirtti. Sergide Öğretim Görevlisi Nadiye Kınalı’nın temel sanat dersi kapsamında yaptırdığı desenler de beğeni topladı. Okullarından evlerine doğru giden bir grup ilkokul öğrencisinin de dikkatini çekmeyi başaran sergi, grafik öğrencilerinin miniklere sergiyi gezdirmeleriyle sona erdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“2022 Düzce Depremi 1999 Depreminden Bağımsız Değildir”
“2022 Düzce Depremi 1999 Depreminden Bağımsız Değildir”
SAÜ’de Afet Bilinci ve Deprem Tatbikatı Eğitimi Verildi
SAÜ’de Afet Bilinci ve Deprem Tatbikatı Eğitimi Verildi