İşte Yeşilay Faaliyet Takvimi

İşte Yeşilay Faaliyet Takvimi

Yeşilay Sakarya Şubesi, 1-7 Mart Yeşilay Haftası münasebetiyle Yeşilay Sakarya Şubesi’nde basın toplantısı düzenleyerek bir hafta içerisinde organize edilecek faaliyet takvimini açıkladı.

02 Mart 2018 - 09:30

Yeşilay Sakarya Şubesi, 1-7 Mart Yeşilay Haftası münasebetiyle Yeşilay Sakarya Şubesi’nde basın toplantısı düzenleyerek bir hafta içerisinde organize edilecek faaliyet takvimini açıkladı.

Basın toplantısında Yeşilay Sakarya Şubesi Başkanı Fatih Kıcır, Yönetim Kurulu üyeleri, Genç Yeşilay ve basın mensupların katılımı ile gerçekleşti. Yeşilay’ın yarının mimarı olan gençlerin ve halkın bağımlılıklardan uzak durmasını amaç edindiğini söyleyen Yeşilay Sakarya Şubesi Başkanı Fatih Kıcır, “Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini artırmak için Sakarya’da çeşitli faaliyetler gerçekleştireceğiz. Yeşilay, 98 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor, toplumda ayrım gözetmeden önleyici, koruyucu hizmetlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalışıyor. Bizler de ilimizde okullar başta olmak üzere, Halk Eğitim Merkezlerinde, Gençlik ve Kültür merkezlerinde yerel yönetimlerin desteğiyle önleme, bilgilendirme çalışmalarını yapıyoruz, etkinliklerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yıl da ‘Yeşilaycı olmak için, bağımlılıklardan uzak durmak için, sağlıklı yaşamak için #BirNedenimVar’ diyerek kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Yeşilay Haftası faaliyet takviminden bahseden Kıcır, “1 Mart Perşembe günü basın toplantısı ile Sakarya halkına programımızı duyurarak başlayacağız. Bir hafta boyunca Şube Konferans Merkezi’mizde okullarımızı ağırlayarak formatörlerimiz tarafından Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim Programı (TBM) kapsamında eğitimler vereceğiz. Cuma günü 30 gencimizi Genel Merkez’imizin Kadıköy Meydan Şenliği’ne götüreceğiz. Pazar günü bisiklet turunu Bisikletler Derneği ile beraber yapacağız, ardından AKM önünde bağımlılıklarla alakalı fotoğraf galerimizi sergileyeceğiz ve stant çalışması faaliyeti gerçekleştireceğiz. Pazartesi SAÜ’de Sakarya Üniversitesi Genç Yeşilay tarafından bağımlılıkta acı sonunu yansıtacağımız; Bağımlılık Tüneli & Serbest Kürsü ve Tabut Merasimi faaliyeti gerçekleşecek. Salı Günü KYK Sabahattin Zaim Erkek Yurdu’nda, Bağımlılık Tüneli faaliyeti ve stant çalışması yapılacak. Son gün olan Çarşamba günü ise şubemiz de ziyaretçilerimizi ağırlayacağız. Bu sene aslında Yeşilay Sakarya Şubesi, Yeşilay Haftası’nı, 7 gün değil 10 gün kutlayacak. Bir hafta bize yetmeyecek çünkü 1-7 Mart Yeşilay Haftası’nın hemen arkasına 9-10-11 Mart tarihlerinde 200 gencimizi Kocaeli Aytepe Diriliş Kampı’na götüreceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Geyve MYO Öğrencilerinden İngilizce Başarısı
Geyve MYO Öğrencilerinden İngilizce Başarısı
“Kendinize Bir İyilik Yapın, Bu Önemli Günde Sigarayı Bırakın”
“Kendinize Bir İyilik Yapın, Bu Önemli Günde Sigarayı...