Kadınlardan Mehmetçik İçin Destek

Kadınlardan Mehmetçik İçin Destek

Erenler Yunus Emre Diriliş Meydanında, Erenlerli kadınların Mehmetçik için düzenlediği kermese ilgi büyük oldu.

02 Mart 2018 - 15:07

Erenler ilçe kadınları bir araya gelerek evlerinde hazırladıkları gıda, atkı, bere gibi ürünleri Yunus Emre Parkı Diriliş Meydanında kurulan kermeste satarak Afrin’de görev alan Mehmetçiğe destek oldular. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kermesi, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, Sakarya Büyük Şehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenler İlçe Başkanı Resul Yılmaz Erdoğan ve Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş ziyaret ederek destekte bulundular.

“Askerimizin Yanındayız”

Erenler Diriliş Meydanında kurulan kermesle, canı uğruna vatanı için mücadele eden Afrindeki Mehmetçiğe destek olmayı amaçladıklarını belirten Erenler İlçe Kadın Kolları Belgin Demirağ “ İlçe kadınlarımız bir araya gelerek Afrin Harekâtında mücadelede olan Mehmetçiğimize destek olmak ve Askerimizin yanında olduğumuzu belirtmek adına elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. İlçe kadınlarımız gerek hazırladıkları el emeği göz nuru ürünleri kermeste satarak gerek askerimize her ilmekte dua edip atkı bere örerek askerimize duacı olarak askerimizin maddi manevi yanında olmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla askerimize destek olan kermesin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi

“Milli Ruhumuz İle Muzaffer Olacağız”

Türk Silahlı kuvvetlerinin maddi olarak dünyanın en güçlü orduları arasında olduğunun altını çizen Başkan Öztürk “ Kahraman ordumuzun maddi desteğe ihtiyacı olmadığını biliyoruz. Burada Kermesi düzenleyen kadınlarımızın Nene Hatun ruhu ve bilinci ile Mehmetçiğimizin yanında olduklarını görüyoruz. Milli birliğimizi milli ruhumuzu ortaya koyan kermes Afrin vatanı için milleti için canını hiçe sayarak savaşan Mehmetçiğimize manevi destek amaçlı yapılmaktadır. Gerek Kahraman askerlerimiz, gerek cephe gerisinde güçlü bir milli ruh ile hareket eden milletimiz ile muzaffer olamayacağımız karşı koyamayacağımız bir güç yoktur. Evlerinde hazırladıkları ürünleri bu kermeste sergileyen hanımlarımıza ve kermesi ziyaret ederek destek olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyor Afrin’de hain terör örgütüyle girilen çatışmada şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet milletimize başsağlığı diliyorum ”dedi.

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Geyve MYO Öğrencilerinden İngilizce Başarısı
Geyve MYO Öğrencilerinden İngilizce Başarısı
“Kendinize Bir İyilik Yapın, Bu Önemli Günde Sigarayı Bırakın”
“Kendinize Bir İyilik Yapın, Bu Önemli Günde Sigarayı...