Kelimeler Kifayetsiz Kalıyor

Kelimeler Kifayetsiz Kalıyor

Arifiye Belediyesi, ölümünün 84’üncü yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andı.

11 Kasım 2022 - 11:38

Arifiye Belediyesi bahçesinde düzenlenen anma töreninde Arifiye Belediye Başkanı, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve personel yer aldı. Belediye bahçesinde bir araya gelen personel, saat 09.05’te sirenler eşliğinde Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşunun ardından belediye personeli, hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudu.

"LİDERLİĞİNİ ANLATMAK İÇİN KELİMELER KİFAYETSİZ KALIYOR"

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 84’üncü yıl dönümünde büyük bir özlem, saygı ve minnetle andıklarını söyleyen Başkan Karakullukçu yaptığı açıklamada;

“Mustafa Kemal Atatürk’ün kişiliğini, ileri görüşlülüğünü, liderliğini anlatmak için kelimeler yetersiz kalıyor. Her 10 Kasım’da burada, sizlerle birlikte, bu töreni icra ediyoruz ve her 10 Kasım’da aynı özlemle kendisini anıyoruz. 19 Mayıs 1919 tarihinde birkaç arkadaşı ile birlikte Samsun’a ayak bastığı ilk andan itibaren tek bir hedefi vardı; tam bağımsız Türkiye… Bu hedef doğrultusunda umudunu hiçbir zaman kaybetmeden, azimle, şevkle çalıştı. Her türlü zor koşula rağmen ülkenin muasır medeniyetler seviyesine gelmesi için elinden gelen gayreti gösterdi.

Ülkemizin, muasır medeniyet seviyesine gelmesinde, büyük bir emeği olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bir konuşmasında söylediği bir söz var: ‘Benim manevi mirasım akıldır, bilimdir’ der. Bizler de Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan yurttaşlar olarak, her zaman akılla, bilimle hareket etmeliyiz. Çalışmalarımızı ve hizmetlerimizi sürdürürken, umudumuzu asla kaybetmemeli ve o’nun eserlerine sahip çıkmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete irtihalinin 84. Yıl dönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyor, tüm silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna asil kanlarını döken tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.“ ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir Hentbol İlk Yenilgisini Aldı
Büyükşehir Hentbol İlk Yenilgisini Aldı
Büyükşehir Hentbol Zorlu Maç Öncesi Moral Depoladı
Büyükşehir Hentbol Zorlu Maç Öncesi Moral Depoladı