Küçük Hanımlar, Küçük Beyler ’’Bayramınız Kutlu...

Küçük Hanımlar, Küçük Beyler ''Bayramınız Kutlu Olsun''

23 Nisan 1920 Türk Milletinin iradesini temsil eden, Birinci Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir.

23 Nisan 2020 - 11:43

Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan 1924’te bu günün bayram olarak kutlanması kararını vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da ise Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929’da çocuk bayramı olarak kutlanmıştır. 1979’da ilk olarak 6 ülkenin daha katılımıyla bu bayram uluslararası bir hal almış ve günümüze dek tüm dünya tarafından kutlanmaya başlamıştır.

ÇOCUKLARINA BAYRAM HEDİYE EDEN İLK VE TEK ÜLKE

Her yıl 23 Nisan’da ortalama 40 ülkeden gelen ve Türk ailelerin evlerinde misafir olan yabancı çocuklarda bu kutlamalara katılım sağlamaktadır. Dünyada çocuklara bayram hediye eden ve bu bayramı tün dünya çocukları ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. Türk Milletinin bağımsızlığının sarsılmaz bir ifadesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı her yıl Yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurum ve okullarımızda kutlanarak milli birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmekte.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir Hentbol İlk Yenilgisini Aldı
Büyükşehir Hentbol İlk Yenilgisini Aldı
Büyükşehir Hentbol Zorlu Maç Öncesi Moral Depoladı
Büyükşehir Hentbol Zorlu Maç Öncesi Moral Depoladı