Sakarya’lı Yüzücüden Önemli Başarı

Sakarya’lı Yüzücüden Önemli Başarı

Türkiye Yüzme Federasyonunun 23-24 kasım 2019 tarihinde İstanbul Beylikdüzü yüzme havuzunda gerçekleştirdiği 2007 bayanlar / 2006 erkekler 2020 bölge karması seçme yarışlarına ilimizden katılan Sakarya Su Sporları kulübü yüzücüsü Alper KESİM 14 puan toplayarak 2.bölge karmasına girmeyi haketti.

26 Kasım 2019 - 10:53

Kesim'in dereceye girdiği yarışlar ile ilgili konuşan Sakarya Su Sporları Kulübü antrenörü İbrahim Kaya ATAY;
“ Türkiye Yüzme Federasonu 2020 yılında bölge karmalarını 6 bölgeye ayırdı. Edirne,  Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Bilecik , Bursa, Yalova, Düzce, Kocaeli ve Sakarya ilinin de bulunduğu 2.grupta  8 yüzücü ülkemizi uluslararası arenada temsil edecekler. 
2006 doğumlu erkekler de
100 mt serbest stil de 1.lik
200 mt serbest stik de 1.lik elden eden yüzücümüz Alper KESİM, Kocaeli li yüzücü ile birlikte 14 puanla  1.liği paylaşarak 2 grupta bölge karmasına katılmayı haketti. Yüzücümüz Alper KESİM in gruplara Sakarya dan katılmayı hakeden tek yüzücü olması bizleri ayrıca gururlandırmıştır. Bölge karmasına girmeyi hakeden yüzücümüz Alper KESİM i tebrik ediyoruz. Yüzücümüz Alper KESİM başta olmak üzere bölge karmasına girmeyi hakeden tüm yüzücü sporcularımıza Nisan-2020 de Yunanistan da düzenlenecek olan uluslararası yüzme yarışlarında başarılar diliyoruz. Sakarya Su Sporları Kulübü olarak Sakaryamıza ve ülkemize  değerler kazandırmak ve başarılar elde etmek için daha çok çalışacağız. Amacımız gruplarda ilimizi tek sporcu ile değil daha çok sporcu ile temsil etmek.  Bunun için durmadan yorulmadan daha fazla özveri ile  çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Şehrimizden nice başarılı sporcular çıkacak”
“Şehrimizden nice başarılı sporcular çıkacak”
"91 mahalleye hizmet sunacak Hendek itfaiye binası tamamlanıyor"