Sakarya’nın Tarihi Projesi Darıçayırı Barajı’nda...

Sakarya'nın Tarihi Projesi Darıçayırı Barajı'nda Çalışmalar Hız Kazandı

Büyükşehir Belediyesi ve SATSO iş birliği ile Sakarya’ya kazandırılacak Darıçayırı Barajı Projesi’nin proje çalışmaları hız kazandı. 3 Milyar TL’lik Darıçayırı Barajı’nın proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından, Sakarya’nın içme suyu geleceğini garanti altına alacak barajda saha çalışmaları da başlayacak.

26 Ocak 2023 - 17:54 - Güncelleme: 28 Ocak 2023 - 18:09

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), yağışların mevsim normallerinin çok altında geçtiği bu günlerde, Sakarya’ya yeni bir kaynak olacak Darıçayırı Barajı’nın proje çalışmalarının hızlandığı bilgisini vatandaşlarla paylaştı. Karasu’da bulunan Darıçayırı Deresi üzerinde hayata geçirilecek proje ile yılda 750 Milyon TL gelir elde edilecek. Dünyanın farklı noktalarında her geçen gün su sorunları yaşanırken Sakarya Büyükşehir Belediyesi su konusunda attığı doğru adımlarla hem yeni kaynaklar hayata geçiriyor hem de bu kaynaklardan ciddi bir gelir elde ediyor. Kendisini 4 yılda amorti edecek dev projenin proje çalışmalarının ise önümüzdeki aylarda tamamlanması bekleniyor.

ÇALIŞMALAR SATSO İŞBİRLİĞİ İLE YÜRÜTÜLÜYOR

Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “SATSO ve SASKİ olarak ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalar doğrultusunda şehrimiz için en doğru adımı atmayı hedefledik. SATSO ile ortaklaşa yürüttüğümüz görüşmelerimizi şehrimizin menfaatini ön planda tutarak sürdürüyoruz.”

BAŞKAN EKREM YÜCE İLE SAKARYA DARIÇAYIRI BARAJI’NA KAVUŞACAK

“Bugüne kadar su konusunda attığımız doğru adımlarla şehrimize yeni içme suyu kaynakları kazandırdık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da geçtiğimiz günlerde dile getirdiği ve üzerinde durduğu önemli bir konudur, şehirlere baraj yapmak. Biz de geleceği gören vizyonu ve yakından takip ettiği proje çalışmaları sayesinde Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce ile Sakarya’ya en kısa zamanda Darıçayırı Barajı’nı inşa edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir Trabzon'da Kazanarak Zirve Takibini Sürdürdü
Büyükşehir Trabzon'da Kazanarak Zirve Takibini Sürdürdü
Karne Alan Miniklere ‘Afacan Maymun’ Sürprizi
Karne Alan Miniklere ‘Afacan Maymun’ Sürprizi