Şehirlerin Ekonomik Beklentileri (ŞEB) Forumu Gerçekleşti

Şehirlerin Ekonomik Beklentileri (ŞEB) Forumu Gerçekleşti

AK Parti Ekonomi İşler Başkanlığı’nın tüm Türkiye’de başlattığı ‘Şehirlerin Ekonomik Beklentileri (ŞEB) Forumu’ AK Parti Sakarya İl Başkanlığının ev sahipliği ile 19 Şubat Pazartesi Ramada Otel de gerçekleştirildi.

21 Şubat 2018 - 09:08

İki ayrı oturum ile gerçekleşen forumun ilk oturumunda AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Fatma Salman, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Forum Moderatörü SAÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mahmut Bilen’in koordinasyonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı.

İkinci Oturumun da ise MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Kamu İl Müdürleri, Organize Sanayi Bölge Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, SAÜ Akademisyenleri  ve İş Dünyasından Temsilcilerin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda şehrin ekonomik haritası oluşturularak ekonomik gereksinimler belirlendi.

Toplantının hayırlı olmasını temenni ederek konuşmalarına başlayan Başkan Toçoğlu, “Ekonomi İşleri Başkanlığımızın koordinasyonunda bugün Sakarya olarak önemli bir toplantıya ev sahipliği yapıyoruz. Belediye ve ilçe başkanlarımızla bir arada toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Burada amaç Sakarya'nın ekonomik olarak nasıl bir durumda olduğu, şehrimizin güçlü ve dezavantajlı yanları, beklentileri belirlenmesi ve ilimizin projeksiyon projeleri ve hedeflerinin güçlü bir zeminde konuşuluyor olması çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “AK Parti Genel Merkez Ekonomi Birim Başkanlığımızın düzenlediği Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Formu adı altında ülkemizin tüm illerinde ekonomi temalı aynı başlıklı programlar icra ediliyor. Bugünde şehrimizde son derece verimli geçeceğine inandığım, ilimizin ekonomik sorunları ve hedeflerinin belirleneceği bu güzide foruma il başkanlığı olarak ev sahipliği yapmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. İki oturumda gerçekleşecek ‘Şehrimizin Ekonomik Beklentileri Forumunun’ ilk ayağında Belediye Başkanlarımız ve İlçe Başkanlarımız ile birada olacağız. Hemen akabinde ikinci oturumunda ise kamu il temsilcileri, STK temsilcileri ve iş dünyası ile bir araya geleceğiz. Şehir ekonomisi için önem arz eden toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

AK Parti iktidarlarının on beş yıldan beri hükümette ve icrada yer almasının en büyük gücü şüphesiz istişare kültürüne değinmesi olduğunu söyleyen AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Fatma Salman: “Ülkemizin 81 ilinde gerçekleştirilecek ‘Şehirlerin Ekonomik Beklentileri’ başlıklı toplantı için bugün Sakarya’dayız. Toplantılarımızda şehirlerimizin ekonomisini yakından tanımış olacak, beklentileri raporlar halinde hazırlayacağız. İş dünyası, STK temsilcileri ve akademisyenlerle de bir araya geleceğiz. Vatandaşlara da bazı sorular yöneltip raporlar tutacağız ve Ankara’ya ileteceğiz. Biz AK Parti hükumeti olarak 15 yıldır ekonomide adaletli bir anlayış sürdürdüğümüz ve istişare kültürüne önem verdiğimiz için iktidardayız. Şimdi önümüzde çok önemli bir seçim var. Ülkemizin ekonomik olarak en ufak bir hücresini dahi bilmek durumundayız. Bir ilin ekonomik verileri aynı zamanda o ilin psikolojik verilerini de bizlere sunuyor. Yapacağımız çalışmalar doğrultusunda hazırladığımız raporu Sayın Cumhurbaşkanımıza takdim edeceğiz. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızla şehir olarak istediğimiz hedeflere ulaşmak için çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kocaali Futbol Sahasına Kavuşuyor
Kocaali Futbol Sahasına Kavuşuyor
Sakarya’nın Devleri Fenerbahçe’ye Konuk Oluyor
Sakarya’nın Devleri Fenerbahçe’ye Konuk Oluyor